Ленд-арт фестиваль «Простір прикордоння»

Перший в Україні унікальний ленд-арт парк «Простір прикордоння», що відкрився 22 червня 2013 р. в селі Миропілля Краснопільського району Сумської області, розмістив 44 об’єкта, створених кращими ленд-арт художниками з України, Польщі та Росії.

Як повідомила куратор проекту Ганна Гідора, парк постійно поповнюватиметься новими творами. Тут будуть представлені роботи художників, створені спеціально для ленд-арт парку, і під час ленд-арт симпозіуму «Простір прикордоння», який щорічно проходить у Сумській області.

Робота над створенням об’єктів парку тривала два місяці. Центральними є три твори. Один з них – «Стародавня обсерваторія» Гідори. У найдавніші часи подібні дерев’яні обсерваторії люди використовували для того, щоб визначати основні землеробські цикли, початок і завершення сезонів. Обсерваторія нагадує Стоунхендж. Автор проекту пояснює, що на території України таких об’єктів було багато, але всі вони були дерев’яними, тому не збереглися.

Другий центральний об’єкт — «Маятник» Сергія Якуніна зі Львова. Це великий камінь, що висить низько над землею і ледь торкається піщаного насипу. Кожен може підійти до маятника, задати йому певну траєкторію і спостерігати за унікальним малюнком, який з’являтиметься на піску.

Третій основний об’єкт — сонячний годинник, дійсно показує час, а кожен сектор на ньому має власний кольоровий відтінок. Розмаїття кольорів художники досягли завдяки використанню різних матеріалів: крейди, білої та червоної глини, піску тощо.

У рамках відкриття ленд-арт парку відбувся музичний етнофестиваль, на якому виступили групи «Ликера і діти» (Путивль — Москва), «Ойкумена» (Львів), «ТаРута» (Київ), «Чумацький шлях» (Хмельницький), «Rhythmmen» (Київ).

Ленд-арт парк «Простір прикордоння» створений для збереження і популяризації ленд-арт мистецтва. Він також зможе стати привабливим туристичним об’єктом регіону. Ленд-арт парк займає початкову площу близько 10 га, а на його організацію і відкриття залучалися виключно спонсорські кошти. Питання охорони ленд-арт об’єктів буде вирішувати місцева сільрада. Поки вхід на територію безкоштовний.

Панорама міста